У Харкові пройшов семінар для SCP-команд Софіївської об’єднаної територіальної громади, міст Павлограда та Синельниково

0
23

23 березня 2021 року у м. Харків пройшов семінар для SCP-команд Софіївської об’єднаної територіальної громади, міст Павлограда та Синельниково.

А що взагалі таке CSP-команда?
CSP-команда — добровільне об‘єднання тренерів, шкільних вчителів, психологів, поліцейських, волонтерів та батьків, які об‘єдналися задля допомоги дітям громади організувати змістовне дозвілля, попередити вчинення ними протиправних вчинків, допомогти подолати тимчасові проблеми, пов‘язані із комунікацією і інтеграцією. Діяльність регіональної CSP-команди ґрунтується на спільних цінностях, цілях, баченні, підходах та за умови прийняття і розподілу відповідальності між членами команди. CSP-команда — нова модель превенції та реагування щодо дитячої злочинності, правопорушень, а також ефективний механізм, що сприяє інтеграції ВПО дітей, сімей до локальних громад; центр організації та проведення спортивних заходів в рамках Відкритих уроків футболу; ресурс для долучення батьків, бізнесу, розвитку інституту волонтерсьва в Україні.

Основні групи на які впливає діяльність CSP-команди: діти та молодь, сім‘я, школа, соціальні сервіси, поліція, позашкілля, локальні громади, інші стейкхолдери.
CSP-команда розробляє та впроваджує ефективний і дієвий механізм реагування на соціальні виклики щодо дітей та молоді, забезпечує дотримання їх прав у максимальний спосіб. Її діяльність спрямована на підвищення рівня кооперації та комунікації між відповідними фахівцями, представниками органів і служб у справах дітей, спеціалістами громадських організацій, локальними лідерами.

Сьогодні на семінарі у м. Харків Президент Фундації «Захист Прав дітей» Євгенія Павлова та віце-президент Олексій Лазаренко разом з трьома командами з Дніпропетровщини, Запоріжжя та Харківщини визнали роботу проведену SCP-командами цих регіонів та накреслили цілі на наступні три місяці щодо роботи над соціальною складовою регіонів.
Координатор проекту від Дніпропетровської області Ярослав Дерев‘янко зазначив, що за період роботи SCP-команди Павлограда у місті пішов процес формування дитячих жіночих команд та активне залучення дівчин ВЖО до занять футболу; у м. Синильниково завдяки роботи поліцейскького ювенальної превенції виявлено 7 дівчин ВЖО та також залучено до секції з футболу; а на території Софіївської ОТГ завдяки стейкхолдером зроблен великий крок вперед щодо будівництва центрального стадіону.

Робота SCP-команди — важкий процес, але завдяки процесів децентралізації влади та передачі відповідальності на рівень локальних громад, в тому числі і за організацію превентивної, профілактичної роботи, діяльність команд необхідна у кожному регіоні. За умови вертикальної будови суспільства така робота будувалася «зверху-вниз», без урахувань потреб та ситуації села, міста, громади. Вона також сприяла формуванню безвідповідального ставлення до виконання завдань, оскільки рішення приймалося «нагорі». Новим у філософії спільної роботи має стати діалог та кооперування.

Ми пропонуємо всім громадам долучитися до створення SCP-команд у громадах та стати соціально-відповідальними за майбутнє своїх земляків!

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ