Единый регламент аматорских соревнований Днепропетровской области

Глава I. Нормативно-правова база Регламенту

Нормативно-правовою базою Регламенту є:

– Закон України «Про фізичну культуру і спорт». 1993 р., зі змінами та доповненнями. 2005 р.;

– Постанова Кабінету Міністрів України від 29 червня  2004 р. №823 «Порядок забезпечення громадського порядку та безпеки під час проведення футбольних матчів»;

– Правила поведінки глядачів на стадіонах під час відвідування футбольних матчів. 2002 р.;

– Вимоги до стадіонів при проведенні змагань з футболу. 2005 р.

Глава II. Мета і завдання Регламенту

Стаття 1. Мета

Метою Регламенту є визначення та впровадження принципів організації і проведення змагань з футболу серед аматорських команд області, прав, обов’язків і відповідальності суб’єктів футболу.

Стаття 2. Завдання

  1. Сприяння подальшому розвитку футболу в Дніпропетровській області.
  2. Сприяння проведенню змагань на рівні вимог статутних і регламентних документів ФФДО.
  3. Встановлення порядку здійснення управління змаганнями.
  4. Визначення заходів дисциплінарного впливу до порушників порядку організації та проведення змагань.
  5. Створення комфортних та безпечних умов для учасників змагань і глядачів.

Глава III. Мета і завдання змагань

Стаття 3. Мета

Метою змагань є популяризація та піднесення престижу футболу, забезпечення дозвілля та залучення до занять футболом широких верств населення, підвищення рівня майстерності футболістів, визначення переможця Чемпіонату області, переможця Кубку області.

Стаття 4. Завдання

  1. Сприяння оздоровленню широких верств населення міста.
  2. Створення умови для підвищення рівня майстерності футболістів та поповнення професіональних команд місцевими вихованцями.

Глава IV. Умови проведення змагань

Стаття 5. Система проведення змагань

  1. В області проводяться змагання:

– Суперліга;

– Перша ліга;

– Друга ліга;

– розіграш Кубку області;

– розіграш Суперкубка області.

  1. Чемпіонат 2017 року проводиться у два кола – «весна» (перше коло) – «осінь» (друге коло) за круговою системою (на своєму полі та на полі суперника);
  2. Розіграш Кубку складається з 1/32 фіналу 1/16 фіналу, 1/8 фіналу, 1/4 фіналу, 1/2 фіналу та фіналу.
  3. Розіграш Суперкубка області проводиться з одного матчу.

Стаття 6. Керівництво змаганнями

  1. Згідно з угодою між ФФДО і Управлінням з питань молоді та спорту Дніпропетровської Облдержадміністрації загальне керівництво змаганнями здійснює ФФДО.
  2. Безпосередня організація та проведення змагань покладається на комітет по проведенню змагань, якому належить право оперативного прийняття рішень щодо проведення змагань.

Стаття 7. Учасники змагань

  1. Учасниками змагань є аматорські клуби (команди) (далі – Клуб), які є колективними членами Міських федерацій футболу, які надали до ФФДО всю необхідну заявкову документацію.
  2. Клуб зобов’язаний мати на правах власності або орендувати стадіон (футбольне поле), що відповідає вимогам регламентних документів ФФДО.

Стаття 8. Календар змагань

  1. Календарі змагань складаються на підставі жеребкування.
  2. Матчі проводяться на футбольних полях команд, вказаних у календарі першими.
  3. Право переносу матчу у випадках, які не передбачені Регламентом, належить комітету з проведення змагань.

Стаття 9. Суперліга

  1. Матчі усіх рангів змагань області проводяться в середу, суботу, неділю згідно календарю. Час проведення не раніше 10-ї і не пізніше 19-ї години.
  2. Чемпіонат відбувається у 2 етапи.

I етап: команди грають кожна з кожною у 2 круги дома та на виїзді.

II етап: команди, які за підсумками першого етапу посіли перші чотири міста, грають кожна з кожною у два кола дома та на виїзді; команди, які за підсумками першого етапу посіли з 5 по 8 місця, грають також кожна з кожною у два кола дома та на виїзді. При цьому всі очки, які команда набрала під час ігор першого етапу – зберігаються.

  1. Дозволяється брати участь у змаганнях футболістам віком до 19 років включно, які мають статус професіонала та заявлені за команду професіонального клубу, але при умові що вони будуть виступати за дочірню команду.
  2. Дозаявка футболіста на участь у змаганнях здійснюється у трансферне вікно, період якого визначається Федерацією Футболу України при наявності всієї необхідної документації.
  3. Дозволяється брати участь у змаганнях футболістам віком до 19 років включно, які приймають участь у Чемпіонаті України серед команд ДЮФЛУ але при умові що вони будуть виступати за дочірню команду.
  4. Футболісти, які заявлені на матчі Чемпіонату України з футболу в складі команд майстрів, не мають право приймати участь в Чемпіонаті Дніпропетровської області (виключенням є дочірні клуби команд майстрів – але не більше 4 футболістів одночасно на полі).

Стаття 10. Перша ліга

  1. У Першій лізі приймають участь команди із міст та районів Дніпропетровської області.
  2. Першість відбувається за колової системою. Кожна команда грає з кожною дома та на виїзді.
  3. Команди, які посіли перші 3 місця за підсумками Першої ліги мають право грати в наступному сезоні у Суперлізі Дніпропетровської області.
  4. Матчі проводяться в середу, суботу, неділю згідно календарю. Час проведення не раніше 9-ї і не пізніше 21-ї години.
  5. Календар другого кола змагань є відображенням першого кола, змінюються лише господарі поля.
  6. Дозволяється брати участь у змаганнях футболістам віком до 19 років включно, які мають статус професіонала та заявлені за команду професіонального клубу, але при умові що вони будуть виступати за дочірню команду.
  7. Дозаявка футболіста на участь у змаганнях здійснюється у трансферне вікно, період якого визначається Федерацією Футболу України.
  8. Дозволяється брати участь у змаганнях футболістам віком до 19 років включно, які приймають участь у Чемпіонаті України серед команд ДЮФЛУ але при умові що вони будуть виступати за дочірню команду
  9. Футболісти, які заявлені на матчі Чемпіонату України з футболу в складі команд майстрів, не мають право приймати участь в Першій лізі Дніпропетровської області (виключенням є дочірні клуби команд майстрів – для футболістів віком до 19 років).

Стаття 11. Друга ліга

  1. У Другій лізі приймають участь команди із міст та районів Дніпропетровської області.
  2. Чемпіонат відбувається у 2 етапи.

I етап: команди розподіляються на групи за територіальним принципом. Кожна команда грає з кожною у 2 круга дома та на виїзді;

II етап: раунд плей-офф. 8 кращих команд грають на виліт з 2 двох матчів починаючи з 1/4 фіналу.

  1. Команди, які посіли перші 3 місця за підсумками Другої ліги мають право грати в наступному сезоні у Першій лізі Дніпропетровської області.
  2. Матчі проводяться в середу, суботу, неділю згідно календарю. Час проведення не раніше 12-ї і не пізніше 19-ї години.
  3. Календар другого кола змагань є відображенням першого кола, змінюються лише господарі поля.
  4. Дозволяється брати участь у змаганнях футболістам віком до 19 років включно, які мають статус професіонала та заявлені за команду професіонального клубу, але при умові що вони будуть виступати за дочірню команду.
  5. Дозаявка футболіста на участь у змаганнях здійснюється у трансферне вікно, період якого визначається Федерацією Футболу України.
  6. Дозволяється брати участь у змаганнях футболістам віком до 19 років включно, які приймають участь у Чемпіонаті України серед команд ДЮФЛУ але при умові що вони будуть виступати за дочірню команду
  7. Футболісти, які заявлені на матчі Чемпіонату України з футболу в складі команд майстрів, не мають право приймати участь в Другій лізі Дніпропетровської області (виключенням є дочірні клуби команд майстрів – для футболістів віком до 19 років).

Стаття 12. Кубок області

  1. Змагання на Кубок Дніпропетровської області проводиться у відповідності до календаря змагань, затвердженого Виконавчим комітетом «Федерації Футболу Дніпропетровської області».
  2. Змагання проводиться за системою з вибуванням.
  3. У Кубку Дніпропетровської області приймають участь всі команди, які відповідають вимогам даного Регламенту та завчасно подали заявку на участь у змаганні.
  4. Перед початком кожного етапу розіграшу Кубку при участі представників зацікавлених сторін проводиться жеребкування наступного етапу змагань.
  5. Кубок області складається з 1/32, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2, фіналу.
  6. Усі стадії Кубка області до матчів 1/4 фіналу складаються з однієї ігри. 1/4 фіналу, 1/2 фіналу складається з двох ігор.
  7. Господарем поля для матчів 1/32, 1/16 є команда, яка виступає в Першій лізі (Другій лізі). Якщо команда з будь якої ліги грає з командою, яка вперше приймає участь у Кубку області та не грає ні в одною з ліг, то гра проводиться на полі команди, котра вперше грає в Кубку області.. Якщо зустрічаються команди однієї ліги (Суперліга, Перша ліга, Друга ліга), то господарем поля є команда, яка має не парний номер при жеребкуванні. Господарі 1/8 фіналу визначаються на підставі жеребкування.
  8. Фінальний матч складається з однієї гри.
  9. У випадку, якщо основний час закінчився у нічию, призначається додатковий час (два тайми по 15 хвилин без перерви). Якщо в додатковий час переможець не визначився, призначається серія одинадцятиметрових ударів.
  10. Місце, стадіон та час матчу проведення фінального матчу визначає Виконком ФФДО.
  11. Під час проведення фіналу обидві команди несуть затрати на організацію матчу (суддівство, аренда поля та інші незаплановані заходи).
  12. На всіх етапах змагань витрати, які пов’язані з проведенням арбітражу та інспектуванням матчу проводяться за нормами виплат та компенсацій, які визначені відповідними документами Федерації Футболу Дніпропетровської Області для клубу-господаря.
  13. Дозаявка футболіста на участь у Кубку Дніпропетровської області проводиться протягом року і закінчується на етапі ½ фіналу (мається на увазі припиняється відразу після останнього матчу попередньої стадії).

Стаття 13. Суперкубок області

  1. У розіграші Суперкубка області приймає участь Переможець Чемпіонату області з футболу минулого року та володар Кубка області з футболу минулого року.
  2. Розіграш Суперкубка складається з однієї гри і проходить на нейтральному полі за рішенням Виконавчого комітету «Федерації Футболу Дніпропетровської Області».
  3. Під час проведення фіналу обидві команди несуть затрати на організацію матчу (суддівство, аренда поля та інші незаплановані заходи).
  4. У випадку, якщо основний час закінчився у нічию, призначається серія одинадцятиметрових ударів.

Стаття 14. Документи. Порядок заявки на участь у змаганнях (Суперліга, Перша ліга, Друга ліга, Кубок)

Заявка команд проводиться згідно графіку, затвердженого Виконкомом ФФДО, який не пізніше ніж за 10 діб до початку заявкового періоду надається клубам.

  1. За команду, яка приймає участь у Суперлізі, Першій лізі, Другій лізі або у Кубку Дніпропетровської області вноситься до друкованого установленої форми заявкового листа не більше 6 прізвищ осіб керівного складу і не більше 30 прізвищ футболістів (додаток №1).
  2. Заявковий лист команди підписується керівником Клубу (керівником організації, установи, підприємства та ін., яку представляє команда), головним тренером, спортивним лікарем (обов’язкова персональна печатка лікаря). Підписи засвідчуються печатками відповідних установ.
  3. Паспорти футболістів (стосується гравців, які приймали участь у минулих чемпіонатах). Для футболістів, які реєструються вперше для участі у змаганнях – копії громадських паспортів (для футболістів віком до 16 років – свідоцтва про народження) та фото 3х4.
  4. Заявка команд проводиться згідно з графіком, який затверджений ФФДО. Штраф за недотримання графіку заявки складає 500 грн.
  5. Футболіст не має право бути заявленим більше ніж за одну команду. Дане правило стосується одночасно Суперліги, Першої ліги та Другої ліги Дніпропетровської області.
  6. Клуб, який не подав заявкову документацію відповідно до вимог статті 12 до змагань не допускається.
  7. Клуб який має заборгованість перед ФФДО до заявки не допускається.
  8. Головний тренер команди, який очолює футбольний клуб, котрий приймає участь у Суперлізі Дніпропетровської області повинен мати диплом категорії «С».

Місця проведення змагань

  1. Матчі проводяться на стадіонах, прийнятих комітетом зі спортивних споруд ФФДО.
  2. Прийом стадіонів на відповідність встановленим вимогам проводиться не пізніше, ніж за 14 днів до початку змагань.
  3. На стадіонах, не прийнятих комітетом зі спортивних споруд, проводити матчі забороняється.
  4. За форс-мажорних обставин право прийняття рішення щодо зміни місця або дати проведення матчу належить Комітету з проведення змагань.

Стаття 15. Обов’язки клубу-господаря поля щодо підготовки стадіону до матчу

  1. Клуб-господар поля та адміністрація стадіону зобов’язані:
    • Забезпечити:

– команди, арбітрів, інспектора (для матчів Суперліги) роздягальнями, душовими кабінами з водою, чаєм, питною водою;

– місцями для керівників команд і запасних гравців;

– необхідним для гри інвентарем;

– чергуванням лікаря;

– чергуванням працівників МВС (для забезпечення громадського порядку та охорони учасників змагань).

— обов’язкова відеозйомка кожної гри Суперліги, яка відбувається на стадіоні клубу-господаря.

1.2. Виключити можливість присутності сторонніх осіб у кімнаті арбітрів. Крім арбітрів у ній має право перебувати тільки інспектор.

1.3. Укласти і мати в наявності угоди Клубу та дирекції стадіону з органами внутрішніх справ про забезпечення громадського порядку та охорону учасників змагань, офіційних осіб і глядачів до, під час та після закінчення матчів, а також службою медичної допомоги.

Стаття 16. Забезпечення громадського порядку та безпеки на стадіоні

  1. Клуб-господар поля несе відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглої до нього території, що визначена в Паспорті стадіону.
  2. На стадіоні та прилеглій території до, під час та після матчу заборонені агітація, реклама, оголошення політичної спрямованості та різного роду політичні дії.
  3. У разі незабезпечення необхідних умов для проведення матчу, передбачених ст. 15 до Клубу-господаря застосовуються дисциплінарні санкції, можливо зарахування поразки (зняття турнірних очок).
  4. Учасники змагань та глядачі не повинні припускатися проявів дискримінації або расизму, публічних образ або наклепу у ганебній формі щодо расової належності, кольору шкіри, мови, політичного і релігійного переконання або етнічного походження, а також будь-яких інших актів дискримінації або расизму чи зневаги до кого-небудь. Такі дії підпадають під застосування дисциплінарних санкцій у контексті Дисциплінарних правил ФФДО.

Стаття 17. Визначення місць команд у турнірній таблиці

  1. За перемогу команді нараховується три очки, за нічию – одне очко, за поразку очки не нараховуються.
  2. Місця команд у змаганнях визначаються за такими показниками, отриманими в матчах з конкурентами (для змагань Суперліги враховуються матчі чотирьох кол):

а) більша кількість набраних очок;

б) більша кількість перемог;

в) краща різниця забитих і пропущених м’ячів;

г) більша кількість забитих м’ячів.

  1. У випадку рівності показників, вказаних у вищенаведених пунктах, у двох (крім випадку визначення Чемпіона Суперліги, Чемпіона Першої ліги) і більше команд перевагу отримують команди, які в матчах з усіма конкурентами мають кращі показники:

а) більша кількість набраних очок;

б) більша кількість перемог;

в) краща різниця забитих і пропущених м’ячів;

г) більша кількість забитих м’ячів.

  1. За рівності показників, вказаних у пункті 3 статті 16, місця команд визначаються жеребкуванням, яке проводить Президія ФФДО.
  2. Якщо тільки перші дві команди набрали однакову найбільшу кількість очок в усіх матчах Суперліги, Першої ліги, Чемпіон визначається за результатом додаткового матчу між ними на нейтральному полі. Рішення щодо місця і дати проведення матчу приймає Президія ФФДО.

Стаття 18. Нагородження

  1. Нагородження переможців і призерів області проводять ФФДО та Управління з питань, молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.
  2. Клуби-переможці та призери Чемпіонату не пізніше ніж за 7 днів до дати офіційної церемонії надають до ФФДО списки осіб для нагородження, відповідно до заявкових листів команд.
  3. Команда, що посіла перше місце в Суперлізі, отримує звання «Чемпіон», нагороджується кубком «Переможець Суперліги Дніпропетровської області», дипломом ФФДО, вимпелом і призом Управління з питань молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації. Футболісти, тренери та керівники команди нагороджуються медалями та дипломами. Команди, що посіли друге та третє місця в Суперлізі, нагороджуються дипломами Управління з питань  молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації. Футболісти, тренери та керівники команд нагороджуються відповідними медалями та дипломами.
  4. Команда, що посіла перше місце в Першій лізі нагороджується кубком «Переможець Першої ліги Дніпропетровської області», дипломом ФФДО, вимпелом і призом Управління з питань молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації. Футболісти, тренери та керівники команди нагороджуються медалями та дипломами.

Команди, що посіли друге та третє місця в Першій лізі, нагороджуються  дипломами  Управління з питань  молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації. Футболісти, тренери та керівники команд нагороджуються відповідними медалями та дипломами.

  1. Команда, що посіла перше місце в Другій лізі нагороджується кубком «Переможець Другої ліги Дніпропетровської області», дипломом ФФДО, вимпелом і призом Управління з питань молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації. Футболісти, тренери та керівники команди нагороджуються медалями та дипломами.

Команди, що посіли друге та третє місця в Другій лізі, нагороджуються  дипломами  Управління з питань  молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації. Футболісти, тренери та керівники команд нагороджуються відповідними медалями та дипломами.

  1. Команда, що перемогла у фіналі Кубку області, нагороджується Кубком «Володар Кубку Дніпропетровської області», дипломом ФФДО. Футболісти, тренери та керівники команди-переможниці нагороджуються медалями «Володар Кубку області». Команда-фіналіст Кубку області нагороджується дипломом ФФДО. Футболісти, тренери та керівники команди-фіналіста нагороджуються медалями «Фіналіст Кубку Дніпропетровської області».
  2. Команда, що перемогла у матчі за Суперкубок області, нагороджується Кубком «Суперкубок Дніпропетровської області», дипломом ФФДО. Футболісти, тренери та керівники команди нагороджуються медалями «Володар Суперкубку області». Команда-учасник матчу за Суперкубок області нагороджується дипломом  ФФДО. Футболісти, тренери та керівники команди нагороджуються жетонами «Учасник матчу за Суперкубок області».
  3. Федерація Футболу Дніпропетровської області визначає найкращих бомбардирів у кожній лізі та у Кубку області.

Федерація Футболу Дніпропетровської області може визначати кращих в інших номінаціях, а також може залучити меценатів, спонсорів до цього заходу.

Визначення кращих відбувається за підсумками Суперліги, Першої ліги та Другої ліги.

Стаття 19. Перехід команд із групи в групу за підсумками змагань

  1. Команда, що посіла перші три місця у Суперлізі, отримує право брати участь у чемпіонаті України серед аматорських команд.

Стаття 20. Неявка команди на матч

За неявку команди на матч  без поважної причини або спізнення більш ніж на 45 хвилин їй зараховується поразка (0:3),  а команді-супернику – перемога (3:0). Якщо обидві команди не з’явилися на матч Чемпіонату, їм зараховується поразка (–:–).

Стаття 21. Виключення команди зі змагань

  1. За дві неявки команди на матч Суперліги, Першої та Другої ліги Дніпропетровської області без поважної причини вона автоматично знімається зі змагань.
  2. Залишок суми заявкового грошового внеску команди, яку виключено зі змагань, зараховується у фонд розвитку ФФДО.
  3. Якщо команда, яку виключено зі змагань, провела половину і більше матчів, їй зараховуються поразки в матчах, які залишились (-:+), а командам-суперницям зараховуються перемоги (+:–), а якщо менше половини матчів – результати анулюються.

Стаття 22. Зміна назви Клубу (команди)

  1. Зміна назви Клубу (команди) відбувається за офіційним поданням Клубу при сплаті грошового внеску в 1000 грн. і затверджується Президією.

Стаття 23. Правонаступність

  1. У випадку зміни власника Клубу або його реорганізації (виділення футбольної команди – структурного підрозділу Клубу, на базі якого створюється новий Клуб; перетворення Клубу в установу іншої організаційно-правової форми), а також за умови передання Клубом своїх прав і обов’язків учасника змагань з футболу в новий Клуб, який бажає стати правонаступником, повинен подати до ФФДО такі документи:

1.1. Договір про правонаступність.

1.2. Нотаріально завірені копії установчих документів нового власника клубу.

1.3. Письмові зобов’язання нового власника Клубу:

а) про прийняття на себе боргів попереднього власника Клубу перед  ФФДО;

б) про прийняття на себе зобов’язань попереднього власника Клубу перед футболістами, тренерами, іншими працівниками Клубу.

  1. Тільки за дотримання вимог пункту 1 статті 22 новий Клуб отримує право на участь у змаганнях ФФДО.
  2. Процедура реєстрації Клубу здійснюється відповідно до вимог Статуту ФФДО.

Стаття 24. Участь та заміни футболістів у матчах

  1. При проведенні матчів Суперліги, Першої та Другої ліги Дніпропетровської області офіційна особа Клубу повинна друкованими літерами вписати до листа Рапорту арбітра прізвища та імена не більше 18 футболістів (11 основних і 7 запасних), а також не більше шести офіційних осіб.
  2. Офіційна особа команди зобов’язана за 30 хв. до початку матчу надати арбітру «Паспорти футболістів» та заповнений лист Рапорту арбітра із зазначеними прізвищами і номерами кожного з футболістів з підписами капітана та офіційної особи команди.
  3. Після того, як арбітр отримав лист Рапорту арбітра, за умови, що матч не розпочався, діють такі положення:

а) якщо будь-хто з одинадцяти футболістів, зазначених у листі Рапорту арбітра, не має можливості розпочати матч у стартовому складі, його/їх може замінити будь-який футболіст з числа запасних, внесених до Рапорту арбітра. Така заміна скоротить кількість запасних футболістів;

б) якщо будь-хто з 7 запасних футболістів, зазначених у листі Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, його/їх замінити не можна;

в) якщо воротар, прізвище якого внесено до листа Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, він може бути замінений іншим воротарем команди, прізвище якого було внесено до листа Рапорту арбітра.

  1. Футболіст, прізвище якого внесено до листа Рапорту арбітра, вважається учасником матчу, навіть якщо він не виходив на заміну.
  2. За внесення до Рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста, команді зараховується поразка (0:3), а команді-суперниці – перемога (3:0). Якщо у матчі перемогла команда-суперниця, тоді рахунок залишається незмінним.
  3. Якщо до листа Рапорту арбітра у складах обох команд внесені прізвища відсторонених від участі в матчах або незаявлених футболістів, то обом командам зараховується поразка (–:–).
  4. Футболіст, прізвище якого не внесено до листа Рапорту арбітра, не має права брати участь у матчі.
  5. Розминка запасних футболістів під час матчу дозволяється біля кутового флагштока за лінією воріт своєї команди або за першим асистентом арбітра. Одночасно розминку можуть проводити не більше трьох футболістів від кожної команди у формі, яка відрізняється за кольором від форми учасників матчу та арбітрів.
  6. У матчі дозволяється не більше 7 замін.
  7. Заміни проводяться з числа футболістів, прізвища яких внесені до листа Рапорту арбітра.
  8. Участь футболістів-легіонерів (які не мають громадянства України) у змаганнях дозволяється при присутності міжнародного трансферного сертифікату.

Стаття 25. Вимоги до екіпірування футболіста

  1. Ігрова форма футболіста складається з футболки, шортів, гетрів, щитків та взуття.
  2. Кольори футболок та гетрів футболістів команд не повинні збігатися.
  3. Кольори футболок футболістів команд не повинні збігатися з кольорами футболок арбітрів.
  4. Колір футболки воротаря повинен відрізнятися від кольору футболок інших футболістів обох команд.
  5. Футболка повинна мати короткі (до нижньої третини плеча) або довгі рукави.
  6. Термошортники мають бути однакового кольору з шортами. Вони не мають досягати верхньої частини коліна.
  7. У разі збігу кольору ігрової форми її змінює команда Клубу-господаря поля.
  8. Номери на футболках футболістів повинні відповідати номерам, за якими їх прізвища внесено до Рапорту арбітра.
  9. Футболіст, екіпірування якого не відповідає Правилам гри і вимогам ст. 25, до участі в матчі не допускається. Футболісти повинні грати у щитках.

Стаття 26. Відповідальність Клубу, керівників та футболістів

  1. Керівники, футболісти, тренери та інші фахівці Клубу, які беруть участь у змаганнях, повинні виконувати всі вимоги Регламенту, виявляючи при цьому високу дисципліну, організованість, толерантність до офіційних осіб, інспектора, арбітрів, суперників, представників засобів масової інформації та глядачів.
  2. Клуб несе відповідальність за поведінку футболістів та офіційних осіб своєї команди (Клубу). Керівники Клубу, тренери не мають права втручатися в дії інспектора та арбітрів.
  3. Клуб несе відповідальність за забезпечення правопорядку на стадіоні до, під час та після матчу.
  4. Офіційні представники команд, які порушили дисципліну, організованість, толерантність до офіційних осіб, інспектора, арбітрів, суперників, представників засобів масової інформації та глядачів мають сплатити грошовий внесок у розмірі 1 000 грн на рахунок Федерації футболу Дніпропетровської області.
  5. У випадку не надання відео зйомки клубом-господарем поля (для команд Суперліги), клуб забов’язаний сплатити грошовий внесок у розмірі 1 000 грн на рахунок Федерації футболу Дніпропетровської області.
  6. За невиконання (порушення) вимог Статутів ФФДО та ФФУ, Регламенту, інших нормативних документів до Клубу і/або його офіційних осіб, футболістів застосовуються дисциплінарні санкції.

Стаття 27. Офіційна процедура перед початком та після закінчення матчу

  1. Перед початком матчу футболісти обох команд розташовуються в центрі поля обличчям до центральної трибуни. Арбітри розташовуються між командами. Футболісти вітають глядачів підняттям рук над головою.
  2. Футболісти команди гостей, розташовані зліва від арбітрів, проходять повз арбітрів і команду господарів поля, вітаючи кожного рукостисканням, після чого повертаються на початкову позицію, проходячи за футболістами команди-господарів поля та арбітрами.
  3. Футболісти команди-господаря поля проходять повз арбітрів, вітаючи кожного рукостисканням, і повертаються на початкову позицію, проходячи за арбітрами.
  4. Після привітання арбітр шляхом жеребкування з капітаном команди гостей визначає право вибору воріт.

Стаття 28. Обов’язки Клубу-господаря поля з прийому інспектора та арбітрів

  1. Клуб-господар поля безкоштовно надає арбітрам та інспектору чай, питну воду на стадіоні в день матчу.
  2. Клуб-господар поля повинен проінформувати про систему безпеки команд, їх майна та місця паркування автотранспортних засобів.
  3. Клуб-господар поля повинен надати інспектору місце (для матчів Суперліги), яке забезпечує комфортні умови для виконання своїх обов’язків під час матчу.
  4. Клуб-господар поля повинен надати 3 рівноцінних м’яча.

Стаття 29. Протест. Порядок подання. Розгляд

  1. Офіційна особа Клубу зобов’язана відразу після закінчення матчу попередити інспектора (для матчів Суперліги) та арбітра про подання протесту (арбітр повинен зробити відповідний запис у рапорті арбітра).

На наступний робочий день офіційний представник команди повинен надати до ФФДО письмовий протест та докази (фото- або відео- зйомку).

Протест розглядає контрольно-дисциплінарний комітет.

Внесок за подачу протесту складає 500 грн. Якщо КДК ФФДО протест задовольняє, внесок повертається.

  1. Протест на невідповідність Правилам гри розмірів воріт або розмітки футбольного поля подається у письмовій формі арбітру не пізніше, ніж за 30 хвилин до початку матчу.
  2. Не приймається до розгляду несвоєчасно поданий протест, а також у разі, якщо він поданий на рішення арбітра протягом матчу:

а) призначення (не призначення) вільного, штрафного або одинадцятиметрового удару;

б) визначення положення «поза грою»;

в) визначення виходу м’яча за межі поля і надання права введення м’яча у гру;

г) зараховане або не зараховане взяття воріт;

ґ) попередження або вилучення футболіста з поля.

  1. У термін 10-ти днів після засідання КДК ФФДО, команда має право подати апеляцію на рішення КДК ФФДО у апеляційний комітет ФФДО.

Внесок за подачу апеляції складає 1000 грн. Якщо апеляційний комітет ФФДО апеляцію задовільнює, внесок повертається.

Стаття 30. Фінансові умови

  1. Клуб несе всі витрати, пов’язані з участю його команди у змаганнях, а також харчування 18 футболістів, тренера, та представника (всього 20 чоловік) дома та на виїзді. Виплату гонорару за арбітраж матчів Суперліги здійснює команда-господар поля за 30 хв. до початку матчу  в розмірі:

– арбітр – 400 грн.

– два  асистенти, інспектор по 350 грн. кожному;

– проїзд в обидва напрямки (при наявності проїзних документів).

Виплату гонорару за арбітраж матчів Першої ліги здійснює команда-господар поля за 30 хв. до початку матчу  в розмірі:

– арбітр, два  асистенти по 200 грн. кожному;

– проїзд в обидва напрямки (при наявності проїзних документів).

Виплату гонорару за арбітраж матчів Другої ліги здійснює команда-господар поля за 30 хв. до початку матчу в розмірі:

– арбітр, два  асистенти по 150 грн. кожному;

– проїзд в обидва напрямки (при наявності проїзних документів).

Виплату гонорару за арбітраж матчів Кубку області здійснює команда-господар поля за 30 хв. до початку матчу  у розмірі гонорару ліги, у якій ця команда приймає участь. Якщо у Кубку грають 2 команди з одного міста, то виплата проводиться кожною командою у розмірі ½ гонорару ліги, у якій ця команда приймає участь.

  1. Для відшкодування витрат, пов’язаних з проведенням змагань, Виконком ФФДО затверджує суми та терміни сплати Клубами річних заявкових грошових внесків, що перераховуються на р/р ФФДО: Суперліга – 10000 грн., Перша ліга – 3000 грн. Друга ліга – 2500 грн. Для команд які виступають тільки в розіграші Кубку Дніпропетровської області – 1000 грн.
  2. Витрати, які пов’язані з організацією і проведенням фінального матчу Кубку області несуть Клуби-фіналісти.
  3. Витрати, які пов’язані з організацією і проведенням матчу Суперкубку області несуть Клуби-учасники матчу.
  4. Тарифи за арбітраж фінальних матчів затверджуються Виконкомом ФФДО і доводяться до відома клубів.
  5. Якщо матч не відбувся з вини однієї з команд, виплата гонорару за арбітраж здійснюється як за виконану роботу, за умови, якщо арбітри прибули на місце проведення матчу.
  6. Розмір гонорару арбітрам затверджено згідно рішення Виконкому ФФДО.

Глава V. Арбітраж

Стаття 29. Здійснення арбітражу

  1. Арбітраж здійснюється відповідно до Правил гри, змін і доповнень до них, затверджених Міжнародною Радою футбольних асоціацій.
  2. Арбітраж здійснюють арбітри, рекомендовані Комітетом арбітрів ФФДО і затверджені Виконкомом ФФДО.

Стаття 30. Призначення арбітрів

  1. На кожний матч призначаються арбітр, який наділяється виключними повноваженнями щодо застосування та трактування Правил гри, два асистенти арбітра.
  2. Призначення проводить Комітет арбітрів ФФДО. Протокол призначень підписує голова Комітету арбітрів.
  3. Прохання Клубів або інших організацій щодо заміни арбітрів, призначених на матч, до розгляду не приймаються.
  4. У випадку неможливості виїзду на матч призначених арбітрів їх заміну проводить Комітет арбітрів ФФДО.

Стаття 31. Обов’язки та функції арбітрів

  1. Прибути до міста, де проводиться матч, не пізніше, ніж за 45 хвилин до його початку.
  2. У випадку неможливості прибути на матч відразу повідомити про це телефоном Комітет арбітрів ФФДО.
  3. За відсутності інспектора, у випадку неприбуття команди на матч відразу повідомити про це ФФДО.
  4. Оглянути футбольне поле, оцінити його стан за п’ятибальною шкалою та зробити відповідний запис у Рапорті арбітра. У разі непридатності футбольного поля арбітр приймає рішення про неможливість проведення матчу.
  5. Разом з офіційними особами команд визначити кольори ігрової форми так, щоб не збігалися кольори футболок, шортів та гетрів суперників.
  6. У разі відсутності інспектора перевірити наявність в адміністрації стадіону документації, згідно з вимогами Регламенту та прийняти рішення відносно можливості проведення матчу.
  7. Перевірити відповідність Паспортів футболістів, прізвищам внесеним в лист Рапорту арбітра до фактичного початку гри.
  8. Забезпечити контроль за перебуванням футболістів, тренерів та офіційних осіб у технічному майданчику під час матчу.
  9. Після закінчення матчу оформити Рапорт арбітра.
  10. У Рапорті арбітра викласти інформацію про всі дисциплінарні санкції, що прийняті відносно футболістів і/або тренерів, офіційних осіб Клубів і будь-які інциденти, що виникли до, під час та після матчу.
  11. Надати офіційним представникам команд-учасницям рапорт арбітра для підпису.
  12. Рапорт арбітра протягом 24 годин після закінчення матчу доставити до ФФДО за адресою: 49000 м. Дніпро, вул. Володимира Вернадського, 23.
  13. Не пізніше 30 хвилин після закінчення матчу повідомити адміністрацію ФФДО про підсумки матчу та надати результат матчу, авторів забитих м’ячів та хвилини, прізвища гравців які отримали жовті/червоні картки та хвилини за телефоном 097-157-33-10.

Глава VI. Інспектування

Стаття 32. Здійснення інспектування

Інспектування здійснюють інспектори, рекомендовані Інспекторським комітетом ФФДО і затверджені Виконкомом ФФДО для виконання своїх функцій. Інспектування здійснюється у матчах Суперліги Дніпропетровської області.

Стаття 33. Призначення інспекторів

  1. Призначення інспекторів проводить Інспекторський комітет ФФДО. Протокол призначень підписує голова Інспекторського комітету ФФДО.
  2. Прохання Клубів або інших організацій про заміну інспекторів, призначених на матчі, до розгляду не приймаються.

Стаття 34. Обов’язки інспектора

  1. Прибути в місто, де проводиться матч, не пізніше, ніж за 45 хвилин до його початку.
  2. У випадку неможливості прибуття на матч відразу повідомити про це телефоном Інспекторський комітет ФФДО.
  3. Провести інспекцію стадіону (стан футбольного поля та його готовність до матчу, включаючи розмітку поля, розміри воріт, кутових флагштоків) роздягалень команд, кімнат арбітрів, інспектора, засобів надання першої медичної допомоги. Арбітр, асистенти арбітра повинні брати участь в інспекції футбольного поля спільно з інспектором.
  4. Перевірити Паспорт стадіону, зареєстрований ФФДО, який засвідчує готовність стадіону до проведення матчу.
  5. У разі серйозних порушень Регламенту прийняти рішення про відміну матчу, попередньо повідомивши про це ФФДО.
  6. У разі неприбуття команди на матч терміново повідомити про це ФФДО.
  7. Якщо арбітр матчу не може виконувати свої функції, прийняти рішення про його заміну одним із асистентів арбітра, на місце якого відповідно призначити асистента арбітра з числа затверджених місцевою Федерацією футболу.
  8. Заповнити Рапорт інспектора з повним об’єктивним відображенням усіх обставин організації матчу, інцидентів, що виникли до, під час та після його проведення, виставити оцінки арбітрам на підставі методичних вказівок і особистого аналізу.
  9. Протягом 24 годин після закінчення матчу проінформувати ФФДО за телефоном 097-157-33-10 або 095-819-58-69 про інциденти, що мали місце до, під час і після матчу.
  10. Рапорт інспектора після закінчення матчу доставити до ФФДО. У разі інцидентів, що мали місце до, під час і після матчу, проінформувати про це офіційних осіб команд та МФФ і протягом 24 годин після закінчення матчу доставити до МФФ, в якому детально викласти перебіг відповідних подій.
  11. Прохання Клубів або інших організацій про заміну інспекторів, призначених на матч, до розгляду не приймаються.

Глава VII. Переходи футболістів із клубу в клуб

Стаття 35. Переходи футболіста

  1. Футболіст має право на перехід до іншого Клубу, який знаходиться на території Дніпропетровській області під час Чемпіонату.
  2. Терміни переходів футболістів визначає ФФУ.
  3. Перехід футболіста можливий у випадку згоди всіх зацікавлених сторін (футболіст, попередній та новий Клуби). Якщо попередній клуб дає відмову по переходу футболісту та при відсутності професійного контракту між клубом та футболістом, ФФДО має право перезаявити футболіста по письмовій заяві відповідного гравця.
  4. Клуб, який бажає взяти футболіста до складу своєї команди, зобов’язаний дати письмовий запит про свій намір Клубові, за який футболіст заявлений для участі у змаганнях.
  5. Якщо Клуб, зацікавлений у переході футболіста, протягом п’ятнадцяти днів після запиту не одержав відповіді від Клубу, за який футболіст заявлений для участі у змаганнях, це розцінюється як відмова.
  6. Футболіст, який відсторонений від участі в матчах, у випадку переходу відбуває залишок відсторонення в новому клубі.

Стаття 36. Поновлення статусу футболіста-аматора

Футболіст-професіонал може бути класифікований як футболіст-аматор тільки після закінчення терміну тридцяти (30) днів від припинення діяльності в статусі професіонала. Вказаний термін визначається від дати, коли футболіст брав участь в останньому для нього календарному матчі як професіонал.

Стаття 37. Реєстрація, заявка та допуск футболіста до участі у змаганнях

  1. Футболіст, який бажає брати участь у змаганнях ФФДО як футболіст-аматор, повинен бути зареєстрований та заявлений ФФДО.
  2. Реєстрація футболіста полягає у внесення його прізвища до заявкового листа.
  3. Тільки зареєстрований футболіст має право бути заявленим та брати участь у змаганнях під егідою ФФДО.

Стаття 38. Порядок видачі Паспорта футболіста

  1. Видачу Паспорта футболіста проводить комітет з проведення змагань.
  2. У Паспорті футболіста відображається інформація про Клуби, за які він був зареєстрований.
  3. Грошовий внесок за відновлення Паспорта футболіста (при його втраті) складає 50 грн.

Глава VIII. дисциплінарні Санкції

Стаття 39. Застосування дисциплінарних санкцій

  1. Відповідно до Статуту ФФДО тільки Органи здійснення футбольного правосуддя ФФДО мають право застосовувати дисциплінарні санкції.
  2. Дисциплінарні санкції застосовуються у відповідності до законодавства, Дисциплінарних правил ФФУ і Регламенту.
  3. Відповідно до Правил гри під час матчу тільки арбітр має право застосовувати дисциплінарні санкції у вигляді попереджень (жовті картки) або вилучень (червоні картки).
  4. Рішення Органу здійснення футбольного правосуддя ФФДО протягом 24 годин з моменту його прийняття направляється зацікавленим сторонам.
  5. Рішення Органу здійснення футбольного правосуддя ФФДО може бути оскаржене в Апеляційний комітет ФФДО зацікавленими стороною(ами) протягом десяти днів з моменту його отримання.
  6. Рішення щодо дисциплінарних санкцій до арбітрів та інспекторів приймають відповідно Комітет арбітрів ФФДО та Інспекторський комітет ФФДО відповідно до Дисциплінарних правил ФФДО.

Стаття 40. Облік дисциплінарних санкцій, застосованих арбітром

  1. У разі застосування арбітром дисциплінарних санкцій враховуються всі жовті картки, отримані футболістом. При цьому, облік карток, отриманих футболістом у матчах різних змагань (Суперліга, Перша ліга, Друга ліга та Кубку) ведеться окремо.
  2. При переході футболіста в інший Клуб протягом сезону жовті картки не анулюються.
  3. Клуб зобов’язаний самостійно вести облік карток, отриманих футболістами і несе за це відповідальність.
  4. Дві жовті картки, отримані в одному матчі, прирівнюються до вилучення. У такому випадку футболіст підлягає відстороненню на один матч без рішення Комітету, раніше отримані попередження не анулюються.
  5. За перші 3 жовті картки, отримані в матчах, футболіст підлягає відстороненню на один найближчий матч. За кожні наступні 3 жовті картки відсторонення збільшується на один матч. Відсторонення здійснюється автоматично без рішення КДК.
  6. Футболіст, який отримав червону картку, не має права брати участь в офіційних матчах до рішення КДК та закінчення терміну його відсторонення. Термін дії відсторонення футболіста від участі в матчах розпочинається з моменту вилучення футболіста з поля.
  7. Футболіст, який не отримав червону картку, але здійснив порушення, що не відображено в Рапорті арбітра, має право брати участь у матчах до рішення КДК.
  8. Не проведений з будь-якої причини матч Суперліги, Першої ліги, Другої ліги, Кубку або Суперкубку не враховується в кількість матчів, які футболіст повинен пропустити у зв’язку з відстороненням від участі в матчах.
  9. Якщо кількість матчів, на які було відсторонено футболіста, перевищує кількість матчів, які залишилися у поточному сезоні, то відповідна кількість матчів, в яких футболіст не має права брати участі, переноситься на наступний змагальний сезон.

Стаття 41. Терміни розгляду заяв та застосування дисциплінарних санкцій

  1. Заяви приймаються до розгляду органами футбольного правосуддя ФФДО не пізніше 5 днів від дня здійснення порушення вимог Регламенту.
  2. Дисциплінарні санкції застосовуються не пізніше 7 днів від дня виявлення порушення вимог Регламенту.

Глава IX. прикінцеві положення

Стаття 42. Розгляд і вирішення спірних питань

Розгляд і вирішення всіх спірних питань, які виникають між Клубами, офіційними особами та футболістами здійснюється виключно під юрисдикцією ФФ у відповідності до Дисциплінарних правил ФФУ.

Стаття 43. Інші питання

  1. Зміни та доповнення до Регламенту розглядає та затверджує Виконком ФФДО.
  2. Усі Додатки до Регламенту є його невід’ємною частиною.
  3. Розгляд та прийняття рішень з інших питань, що не врегульовані Регламентом, є виключною компетенцією органів футбольного правосуддя ФФДО (можливо – Виконкому ФФДО) на основі законодавства, вимог ФІФА, УЄФА, ФФУ та ФФДО.