«Чемпіонат — ХХХ Универсіади 2019-2020 р.р. Дніпропетровської області з футболу серед студентів»(Регламент)

І. Загальні положення

1.1. Чемпіонат – XXX Універсіада Дніпропетровської області з футболу серед студентів університетів, академій, інститутів (далі – Змагання) проводиться з метою стимулювання розвитку  фізичної  культури та спорту у закладах вищої освіти ( далі – ЗВО).

1.2. Основними завданнями є популяризація здорового способу життя та зміцнення здоров’я студентської молоді, сприяння подальшого розвитку студентського футболу.

 

ІІ. Терміни і місця проведення змагань

2.1. Змагання проводяться у два кола – «осінь» – «весна» за круговою системою (на своєму полі та на полі суперника).

2.2. Ігри Змагань проходитимуть на полях зі штучним покриттям у м. Дніпро.

2.3. Календарі змагань складаються на підставі жеребкування. Матчі проводяться на футбольних полях команд, вказаних у календарі першими. Право переносу матчу у випадках, які не передбачені Регламентом, належить Федерації футболу Дніпропетровської області
(далі – ФФДО).

 

ІІІ. Керівництво проведення змагань

3.1. Загальне керівництво організацією та проведенням Чемпіонату здійснюють відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (далі – Відділення) та ФФДО за участю ЗВО, інших зацікавлених організацій.

3.2. Відповідальність за підготовку і проведення змагань з видів спорту несуть кафедри фізичного виховання, на базі яких проводяться змагання або власники інших споруд.

3.3. Контроль за організацією та проведенням змагань здійснює департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

 

IV. Учасники змагань

4.1. У змаганнях беруть участь збірні команди вищих навчальних закладів (університети, академії, інститути).

До складу команд  допускаються:

– студенти ЗВО денної форми навчання незалежно від відомчої підпорядкованості і форм  власності, а також  слухачі та курсанти військових ЗВО.

Вік учасників — 1992 р.н. і молодше.

4.2. У складах команд дозволяється брати участь іноземним студентам денної форми навчання та випускникам ЗВО 2019, 2020 р.р. за наявності всіх документів, передбачених цим Регламентом.

 

V. Умови проведення змагань

5.1 Змагання відбуваються за колової системою. Кожна команда грає з кожною по 2 рази (дома та на виїзді).

5.2 Дозаявка футболіста на участь у змаганнях здійснюється у період між першим та другим колом.

5.3 Кожен матч грається 2 тайми по 40 хвилин.

 

 

VІ. Визначення місць команд у турнірній таблиці

6.1. На попередньому етапі за перемогу команді нараховується три очки, за нічию – одне очко, за поразку очки не нараховуються.

6.2. Місця команд у змаганнях визначаються за такими показниками, отриманими в матчах з конкурентами:

а) більша кількість набраних очок;

б) більша кількість перемог;

в) краща різниця забитих і пропущених м’ячів;

г) більша кількість забитих м’ячів.

6.3. У випадку рівності показників, вказаних у вищенаведених пунктах, у двох і більше команд перевагу отримують команди, які в матчах з усіма конкурентами мають кращі показники:

а) більша кількість набраних очок;

б) більша кількість перемог;

в) краща різниця забитих і пропущених м’ячів;

г) більша кількість забитих м’ячів.

6.4. За рівності показників, вказаних у пункті 6.3, місця команд визначаються жеребкуванням, яке проводить Президія ФФДО.

 

VІІ. Нагородження переможців змагань

7.1. Команди, що посіли І-ІІІ місця нагороджуються грамотами, кубками, спортсмени медалями.

 

VІІІ.  Фінансові умови

8.1 Витрати на участь у змаганнях (проїзд, проживання, харчування) здійснюються за рахунок  ЗВО та інших джерел фінансування, незаборонених діючим законодавством.

8.2 Нагородження команд, що посіли I, II, III місце грамотами за рахунок відділення КФВС МОН, кубками за рахунок Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

Придбання медалей, оренда спортивних споруд, харчування суддів здійснюються за рахунок інших джерел фінансування, незаборонених діючим законодавством.

 

ІХ. Порядок і терміни подання заявок, допуск футболістів до гри

9.1 Заповнені заявкові листи команд (додаток 1) подаються у адміністрацію ФФДО.

9.2. При проведенні матчів офіційна особа команди повинна друкованими літерами вписати до листа Рапорту арбітра прізвища та імена не більше 18 футболістів (11 основних і 7 запасних), а також не більше шести офіційних осіб.

9.3. Офіційна особа команди зобов’язана за 30 хв. до початку матчу надати арбітру:

– паспорт кожного гравця;

– пластикову картку  студента, слухача, курсанта.

9.4. Після того, як арбітр отримав лист Рапорту арбітра, за умови, що матч не розпочався, діють такі положення:

а) якщо будь-хто з одинадцяти футболістів, зазначених у листі Рапорту арбітра, не має можливості розпочати матч у стартовому складі, його/їх може замінити будь-який футболіст з числа запасних, внесених до Рапорту арбітра. Така заміна скоротить кількість запасних футболістів;

б) якщо будь-хто з 7 запасних футболістів, зазначених у листі Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, його/їх замінити не можна;

в) якщо воротар, прізвище якого внесено до листа Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, він може бути замінений іншим воротарем команди, прізвище якого було внесено до листа Рапорту арбітра.

9.5. Футболіст, прізвище якого внесено до листа Рапорту арбітра, вважається учасником матчу, навіть якщо він не виходив на заміну.

9.6. За внесення до Рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста, команді зараховується поразка (0:3), а команді-суперниці – перемога (3:0). Якщо у матчі перемогла команда-суперниця, тоді рахунок залишається незмінним.

9.7. Якщо до листа Рапорту арбітра у складах обох команд внесені прізвища відсторонених від участі в матчах або незаявлених футболістів, то обом командам зараховується поразка (–:–).

9.8 Футболіст, прізвище якого не внесено до листа Рапорту арбітра, не має права брати участь у матчі.

9.9. У матчі дозволяється не більше 7 замін.

9.10. Заміни проводяться з числа футболістів, прізвища яких внесені до листа Рапорту арбітра.

 

Глава X. Забезпечення громадського порядку та безпеки на стадіоні

10.1. Команда-господар поля несе відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглої до нього території, що визначена в Паспорті стадіону.

10.2. На стадіоні та прилеглій території до, під час та після матчу заборонені агітація, реклама, оголошення політичної спрямованості та різного роду політичні дії.

10.3. У разі незабезпечення необхідних умов для проведення матчу до команди-господаря застосовуються дисциплінарні санкції, можливо зарахування поразки (зняття турнірних очок).

10.4. Учасники змагань та глядачі не повинні припускатися проявів дискримінації або расизму, публічних образ або наклепу у ганебній формі щодо расової належності, кольору шкіри, мови, політичного і релігійного переконання або етнічного походження, а також будь-яких інших актів дискримінації або расизму чи зневаги до кого-небудь. Такі дії підпадають під застосування дисциплінарних санкцій у контексті Дисциплінарних правил ФФДО.

 

Глава XІ. прикінцеві положення

11.1. Розгляд і вирішення всіх спірних питань, які виникають між командами, офіційними особами та футболістами здійснюється виключно під юрисдикцією ФФ у відповідності до Дисциплінарних правил ФФУ.

11.2. Зміни та доповнення до Регламенту розглядає та затверджує Виконком ФФДО та Відділення.

11.3. Розгляд та прийняття рішень з інших питань, що не врегульовані Регламентом, є виключною компетенцією органів футбольного правосуддя ФФДО (можливо – Виконкому ФФДО) на основі законодавства, вимог ФІФА, УЄФА, ФФУ та ФФДО.