Олександр Єрмаков: «На цей сезон ми плануємо посилитися 4-ма гравцями, двоє з яких з міста Дніпра, а двоє місцеві — з «Aтріуму»

0
62

Журналіст АФДО під час вимушеної футбольної паузи в наших чемпіонатах поспілкувався з Головою Федерації футболу м.Павлограда, а також директором ФК «Павлоград» Єрмаковим Олександром Геннадійовичем.

  • Олександр Геннадійович, рівно рік тому, на ХХII Конгресі Федерації футболу України (зараз УАФ) в м.Запоріжжя Федерація футболу міста Павлограда отримала нагороду, як найкраща міська федерація України. Розкажіть, які емоції тоді відчували Ви і вся Ваша команда, з якою прийшли до такої нагороди? І як змінився футбол в Павлограді через рік?

Звичайно, ми не очікували на таку нагороду. Всі були дуже задоволені та схвильовані, тому що працю нашої команди помітили не тільки у нашій області (нас взимку нагородили як кращу міську Федерацію в Дніпропетровській області), а і на теренах всієї країни. Це є для нас позитивним сигналом, що ми рухаємось у правильному напрямку. Тепер ми можемо залучатись підтримкою і на більш високому рівні, хоча я вважаю, що для нас найважливіше результати і досягнення цілей, які ми поставили на наближчі роки: створення якісної футбольної інфраструктури (хоча б одного міського стадіону з якісним штучним покриттям, трибунами та роздягальнями), а також створення футбольної академії «Західного Донбасу». Звичайно, ця нагорода додала нам впевненості і за останній рік я провів багато розмов з різними категоріями керуючої ланки нашої країни, насамперед з міською владою, а також з депутатами Верховної Ради, щоб знайти кошти для будівництва стадіону.

  •  Павлоград — одне з міст нашої області, яке бере участь в пілотному проекті розвитку масового футболу «UEFA GROW». Які цілі і завдання поставлені перед Вами в цьому цікавому проекті?

Дуже приємно відзначити, що наше місто приймає участь в такому крутому проекті від UEFA, який надає змогу більшій кількості дітей спробувати цю гру мільйонів. Я вважаю що це буде новим поштовхом для дітей у їхньому футбольному розвитку. Багато дітей дуже позитивно реагують на фестивалі та чемпіонати, їм цікаво змагатися між собою, між школами. Також і дівчата приймають участь в цьому футбольному проекті і видно, що в них є великий інтерес, тому у нас в планах створити і дівочу футбольну команду в нашому місті.

  •  Скільки на даний момент дорослих і дитячих команд в Павлограді, які представляють місто в Чемпіонатах області з футболу? Чи працюєте Ви над їх збільшенням?

На даний момент в Суперлізі приймає участь наша одна доросла команда – ФК «Павлоград». На жаль ФК «Aтріум» припинив своє існування. Дитячих команд у нас три: «Скіфи», СК «Шкуренко» і «Космос», які виступають на обласному рівні за декількома віковими категоріями. А їх збільшення залежить від популяризації та проведенні міських змагань, тому що перед обласними змаганнями потрібно виростити команду, яка могла б гідно грати спочатку на міському рівні, а далі уже  демонструвати свої футбольні якості і на обласних турнірах. Тому це дуже часоємкий процес, який буде давати результати через декілька років, особливо після створення належної футбольної інфраструктури.

  •  Ви також є директором ФК «Павлоград», який виступає в Суперлізі Дніпропетровської області. Розкажіть як справи у команди? Чи готова вона до старту офіційного сезону, який запланований на 1 серпня?

Ми розпочали підготовку до офіційного сезону і встигли зіграти першу гру у Кубку Майсурадзе. Але коронавірус порушив всі плани футбольного світу. Звичайно, всі гравці тяжко переносять цей карантин. Намагаємось підтримувати форму в домашніх умовах, деякі гравці бігають в парку. Найближчим часом плануємо розпочати підготовку до сезону, який сподіваюсь розпочнеться по плану, 1 серпня. А чи буде команда готова – покаже тільки час, тому що на повернення хороших кондицій потрібно докласти багато зусиль.

  •  У минулому сезоні ФК «Павлоград» продемонстрував досить непогані результати за підсумками сезону, закріпившись в середині Суперліги, а в Кубку області Ви зупинилися в кроці від фіналу. Які завдання ставитиме команда в цьому сезоні? І чи буде посилення в колективі?

 Плани в нас поки що не змінюються – це виступи у Суперлізі Дніпропетровської області. Я думаю, що коли ми вийдемо на рівень призових місць, то тоді будемо ставити уже нові задачі. На цей сезон ми плануємо посилитися 4-ма гравцями, двоє з яких з міста Дніпра, а двоє місцеві — з «Aтріуму». Хотілося б зазначити, що у нас команда дуже специфічна, тому що гравці є павлоградцями і більшість з яких – шахтарі, і це є такий наш колорит. Хлопці багато працюють, а після робочої зміни іноді виходить так, що захищають своє рідне місто на футбольному полі. Ми за це їх  дуже поважаємо, цінуємо. У нас дійсно класна команда, в якій панує чудова дружня футбольна атмосфера, яку створив головний тренер Андрій Ілляшов. Тому у нас все ще попереду, наше місто потужне та індустріальне, в якому ми надіємося все ж таки зможемо знайти серйозних спонсорів, які будуть підтримувати нашу команду.

  •  Павлоград був завжди футбольним містом і хочеться, щоб все більше і більше команд брало участь у наших обласних турнірах. Можливо в зимове міжсезоння з’явилися у Вас нові колективи, які мають бажання і можливість брати участь в Чемпіонаті Дніпропетровської області з футболу?

В міжсезонні ми проводили зимовий  чемпіонат з міні-футболу в нашому місті, де виступають цікаві футболісти. Але про створення нової команди таких розмов на жаль не має. Самі розумієте, що це залежить від фінансового стану в країні, особливо в цей складний час, тому вважаю що буде необхідним зберегти те, що в нас є — нашу міську команду ФК «Павлоград»!

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ