Олександр Самойлов: «Всі футболісти грали з повною самовіддачею, я ними задоволений»

0
140

Журналіст АФДО зустрівся з головним тренером «Авангард» (Покров) Олександром Самойловим та підвів підсумки про виступи команди у весняній частині Суперліги 2020/2021.

  • Олександр, буквально перед самим стартом другого кола Суперліги 2020/2021, Ви прийняли Покровський «Авангард», який добре Вам знайомий ще по своїй ігровій кар’єрі. Не було бажання спробувати себе ще в якості футболіста і допомогти хлопцям не тільки з тренерської лавки, а й на футбольному полі?

— Мені здається, що таке бажання мене ніколи не покине. Я дуже емоційний тренер, не сиджу на лаві запасних, а стою біля кромки поля протягом всієї гри. Завжди підказую хлопцям, допомагаю їм. Звичайно, деколи дуже хочеться вибігти на поле і зайняти там свою позицію, але, на жаль, я вже закінчив свою ігрову кар’єру в зв’язку з отриманою серйозною травмою. Можу сказати, що бути всередині футбольного поля — це одне, а ось стояти за його межами і відчувати відповідальність за кожен вдалий і провальний ігровий момент — це зовсім інше. З боку мені здавалося, що, в принципі, тренером бути не складно, а коли я приміряв цю роль на собі, то думка кардинально змінилася. Якщо раніше я тільки слухав настанови, рекомендації, завдання наставника і виконував їх разом з хлопцями, то тепер повинен сам вибудувати правильну стратегію гри. Для цього довелося шукати індивідуальний підхід до кожного, ловити настрій, дізнаватися про побажання, і вже від цього відштовхуватися далі. І так перед кожним поєдинком.

  • Як вважаєте, Вам вдалося впоратися з такою нелегкою місією? Вийшло достукатися до своїх підопічних?

Про мій тренерський дебют не мені судити, а керівництву команди, футболістам і нашим уболівальникам. Якщо говорити про взаєморозуміння, то мені вдалося його досягти з гравцями. Тактично вони будували свої матчі за узгодженим спільно зі мною  планом. Для мене це було дуже важливо. Особисті відчуття — внутрішня перемога над самим собою.

  • Який футбол Ви намагаєтеся привити своїм підопічним?

— Перші матчі другої половини сезону, враховуючи не найкращу фізичну форму хлопців, ми грали від оборони. І тільки до останніх зустрічей, після 7 зіграних поєдинків, я побачив, що футболісти готові атакувати, у нас були сили і напрацьовані комбінації. Тому три останні матчі сезону ми грали першим номером. Вважаю, що команді це цілком вдалося в дуелях з «Пенуелом», «Скоруком» і «Тополем». Я налаштовую хлопців на атакуючий футбол. Але, звичайно ж, кожен майбутній поєдинок ми розбираємо заздалегідь, аналізуючи манеру гри суперника. І вже виходячи з цього розробляємо індивідуальний план кожної зустрічі.

  • Після зимової паузи «Авангард» зіткнувся з великими кадровими втратами. Чи задоволені Ви тими гравцями, які залишилися у Вашому розпорядженні.

Так, ми дійсно зіткнулися з деякими кадровими труднощами, коли після тривалої паузи потрібно було буквально за кілька днів зібрати команду. Але кістяк «Авангарду» все ж зберігся. Він складається з покровчан і нікопольських футболістів. У більшості наших гравців є хороший досвід, тому і вони, і всі інші, гідно виконали свої завдання. Хочу підкреслити, що наш дружній колектив посилили такі хлопці: покровчанин Дмитро Кужелюк, Євген Чепіль з села Покровське, нікопольці — Ігор Голобородько та Денис Киселевский. Ми дуже раді, що в основу повернувся Владислав Ємець. Приємно, що знову з нами один з кращих бомбардирів Суперліги області Юрій Саєнко. Всі футболісти грали з повною самовіддачею, я ними задоволений. Вважаю, що ми гідно виступили в Суперлізі. Багато хто думав, що «Авангард» не зможе показати високі результати. Але ми змогли довести зворотнє, налаштувалися і впевнено йшли до фінального свистка. У нас все вийшло.

  • Можливо хочете когось виокремити із Ваших підопічних?

Я хочу виділити всю команду і подякувати кожному гравцю за те, що зуміли зібратися і показати все, на що здатний «Авангард». Всі зіграли на своєму рівні, не підвели. Величезне спасибі нашим уболівальникам. Незважаючи на результат, ми завжди відчували, що в нас вірять.

  • Які позиції вимагають посилення? І, можливо, вже є нові трансфери, якими Ви б могли з нами поділитися?

У нас серйозно травмувався бомбардир Роман Воронін, і швидше за все, пропустить перше коло Суперліги, тому нам потрібен нападник. Ми вже активно працюємо над цією проблемою і очікуємо трансфер в нашу команду молодого гравця з Томаківки — Данила Багнюка. Раніше він виступав за «Скорук», а в наступному сезоні, сподіваємося, що ефективно посилить нашу лінію атаки. Позицію центрального захисника теж потрібно перекрити. Не завадило б підсилити склад деякими позиціями, збільшивши лаву запасних. Це поки, мабуть, все, що я можу спрогнозувати на найближче майбутнє. Думаю, що до початку сезону всі дізнаються про наших трансферах і побачать нові обличчя на футбольному полі в складі ФК «Авангард».

  • Наближається старт Суперліги і Кубка області 2021/2022. Що очікуєте, в першу чергу, Ви, як головний тренер, від команди в наступному сезоні? І стоять якісь конкретні завдання перед «Авангардом»?

Завдання у нас завжди найвищі. В першу чергу — боротися за чемпіонство в Суперлізі і Кубку області. Але, як мінімум, залишитися в трійці лідерів турнірної таблиці. Я налаштовую футболістів викладатися на максимум в кожному матчі, радувати своїх уболівальників гарними матчами та перемогами. Для цього у нас є тактично вибудована гра, командний дух, бажання перемагати і самі амбітні цілі. Ось це все ми і будемо втілювати в життя в наступному сезоні.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ